IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Noah Buddah Rochford wprowadza nowy Porządek!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Gość

#1PisanieTemat: Noah Buddah Rochford wprowadza nowy Porządek!   Nie Lis 22, 2015 9:10 pm

Warto zwrócić uwagę, że Noah spędził czas jakiś spędził w mnisim zakonie. W związku z tym, ma lekko… filozoficzne podejście do życia. Jak się można spodziewać – spędził trochę czasu rozmyślając nad rozmaitymi rzeczami, ale z perspektywy jego magii najważniejsze jest jak zdefiniował on „sprzątanie”. Otóż według niego:

Sprzątanie – czynność, za pomocą której obiekt porządkujący zmienia stan obiektu porządkowanego ze stanu niepożądanego (zanieczyszczonego) w stan pożądany (uporządkowany). Jest możliwa sytuacja, w której obiekt porządkowany i porządkujący to ten sam obiekt.

Zmiana stanu może odbywać się poprzez usunięcie obiektów z obiektu porządkowanego (usunięcie zanieczyszczeń – np. starcie kurzu z parapetu, plamy z bluzki, trucizny z krwioobiegu), zmianę jego położenia (układanie – np. poskładanie zabawek do pudełka, poustawianie książek na półkach, eleganckie upchnięcie sterty trupów do trumny), usunięcie obiektu porządkowanego (bo może być liczony jako cel sam w sobie – spalenie śmieci, rozpadnięcie się ciała) lub odmianę stanu lub formy obiektu porządkowanego (zmiana formy lub stanu – np. nieogarnięte włosy w wieczorową fryzurę, zamiana żywego w martwe).
Dobra, teoria za nami, teraz zabawa!

Nazwa magii Magia Czystości/Uporządkowania

Szuru-buru!

Aby zaklęcie zadziałało należy wskazać obiekt porządkujący (jeden przedmiot – magiczne bronie nie wchodzą oczywiście w grę) i obiekt porządkowany (inny, dokładnie sprecyzowany obiekt lub osoba). Wtedy pierwszy obiekt zajmuje się sprzątnięciem (według definicji Noah) tego drugiego. Może więc wskazać miotle, aby pozamiatała kurz w korytarzu, może wskazać toporowi, aby sprzątnął przeciwnika, bądź zwłokom, aby w trybie przyspieszonym się rozłożyły i zniknęły (wtedy obiektem porządkującym jak i porządkowanym są właśnie owe zwłoki).
Obiekt będzie sprzątał dopóki nie ukończy tej czynności, ale nie dłużej, niż przez 3 posty.
Od zakończenia zaklęcia do rzucenia go ponownie muszą minąć przynajmniej 4 posty.
Obiekt porządkujący musi znajdować się nie dalej jak 5 metrów od Noah, aby rzucić na nie zaklęcie i nie może on oddalić się bardziej jak 15 metrów od niego (jeśli cel „ucieknie” z tego pola, sprzątacz będzie czekał na skraju, aż cel wróci, ale oczywiście nie dłużej, niż czas trwania zaklęcia). Aby rzucić zaklęcie, „sprzątacz” nie może być pod wpływem kogoś innego (tj. nie może być przez niego wcześniej trzymany, ani być nośnikiem zaklęcia bądź techniki). A także mają one siłę i prędkość porównywalną z ludzką, chyba, że przedmiot ma możliwość uzyskania lepszych parametrów (tzn. samochód nie skorzysta ze standardowej opcji latania, raczej pojedzie i będzie wtedy raczej szybszy niż większość ludzi).


Szast-Prast!

Należy wskazać jeden obiekt porządkowany. Wszystkie niepożądane zanieczyszczenia na powierzchni obiektu (bądź ową powierzchnią się stykające), są wypychane na 30 cm od owej powierzchni. Kwalifikuje się tu więc właściwie wszystko, czego Noah nie życzy sobie na danym obiekcie – kurz, upuszczone lody, wylana kawa, wielka plama krwi, wbita głęboko strzała, tudzież inna broń celująca w jego serce, a znajdująca się nie dalej jak te rzeczone 30 centymetrów, a nawet zaklęcie, które właśnie zaczyna działać. Nie ingeruje jednak ono w żaden sposób wewnątrz organizmu (działa tylko od powierzchni do zewnątrz), więc niemożliwe jest np. sprzątnięcie krwi z krwioobiegu przeciwnika (chyba, że ten cudaczny przeciwnik ma układ krwionośny bezpośrednio na skórze – wtedy można). Sprzątnięcie też nie może w żaden sposób uszkadzać obiektu sprzątanego – nie można sprzątnąć z siebie łańcuchów, które cię skuwają, bo wymagałoby to ich zniszczenia. Dodatkowo – obiekty odrzucane nie mogą być większe, niż obiekt sprzątany (czyli można sprzątnąć władającemu broń, ale nie można broni sprzątnąć władającego. Chyba, że broń jest większa niż władający, wtedy na odwrót).
Aby „oczyścić” dany obiekt, Noah musi go dotknąć (może to być tak samo przedmiot, jak i żywa osoba).
Po rzuceniu zaklęcia, jest ono niedostępne przez następne 4 posty.


Najwyższa Nirwana Absolutnego Oczyszczenia oraz Całkowitego Uporządkowania Swego Ciała, Umysłu i Duszy

Z jednej strony to najpotężniejsze zaklęcie Noah, z drugiej – niewiele ono ma faktycznie wspólnego z magią. Jednocześnie jest to jedyne jak do tej pory zaklęcie, którego głównym celem nie jest sprzątanie.
Noah popada w stan „świadomej medytacji”. Wypełnia go fala duszy porządku (tej samej, którą wykorzystuje do swoich zaklęć). W tym trybie jego myśli się porządkują, przez co jest w stanie rozumować szybciej, sprawniej i nie dekoncentrują go zbędne szczegóły.  Jego ciało staje się dużo szybsze, silniejsze i bardziej odporne na ból, jako że wszelkie jego aspekty zaczynają funkcjonować w idealnym porządku, ignorując wszelkie niedogodności. Jego dusza jest wtedy idealnie spokojna, nic nie może jej wybić z idealnie uporządkowanego rytmu, w związku z czym nawet jego zaklęcia są efektywniejsze (wszystkie są silniejsze oraz znacznie trudniej zakłócić ich działanie).
W ów stan medytacji Noah może popaść w dowolnym momencie i zostać w nim tak długo, jak chce (chyba, że utraci przytomność, wtedy znika ono automatycznie).
Wzmocnienie każdego aspektu swojego funkcjonowania nie przychodzi jednak nadaremno. Samo utrzymanie tego stanu to wielki wysiłek duchowy i umysłowy – do dwóch postów nie ma to specjalnych skutków ubocznych, ale powyżej zaczynają się migreny, tymczasowe problemy ze wzrokiem, a w skrajnych przypadkach (powyżej 10 postów bez przerwy) może dojść nawet do wylewu i śmierci. Powyżej 15 postów bez przerwy mózg po prostu eksploduje, niezależnie czy się medytację zakończyło, czy nie.
W stanie medytacji ból jest praktycznie nie odczuwalny i większość ran nie przeszkadza w funkcjonowaniu. Cały ten ból odczuwa się jednak dwukrotnie mocniej po tym, jak zakończy się ten stan. I doskwiera on przez dwa razy więcej postów, niż się w tym stanie pozostawało.
Będąc w medytacji Noah jest całkowicie odporny na Szaleństwo dowolnego rodzaju (ale też vice versa – będąc opętanym szaleństwem, nie można tej techniki aktywować). Jednakże po powrocie do normalności, jest on prawdziwym magnesem na Szaleństwo Uporządkowania (jego indywidualne).
Jeśli przerwa między użyciami tej techniki jest mniejsza, niż dwukrotna długość jej poprzedniego używania, to czas się nie resetuje (tj. używanie jej np. przez 3 posty, zrobienie posta przerwy i aktywowanie ponowne na 2 posty sprawia, że liczy się, jakby była używana przez 5 postów. Po 3 postach używania należy zrobić 6 postów przerwy).

Powrót do góry Go down
 
Noah Buddah Rochford wprowadza nowy Porządek!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Gothic "Nowy Początek"
» Noah Atterbury
» Appalachy, stan Nowy York.
» Noah
» Nowy pan - nowy koszmar

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death City :: Off-top :: Techniki-