IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 0 Rh- (Hokori Iki)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Gość

#1PisanieTemat: 0 Rh- (Hokori Iki)   Nie Wrz 20, 2015 8:30 pm


Bój się!

Hokori gwałtownie uderza falą duszy w przeciwnika zaburzając równowagę i częstotliwość jego fali, wynikiem tego jest najczęściej krótkotrwały* stan lękowy.
Działanie tej techniki można porównać do próby przestraszenia kogoś za pomocą zwykłego „BU!”, jest jednak znacznie silniejsze. Uzyskany efekt zależy od warunków; im bardziej zestresowany i zdezorientowany jest przeciwnik oraz im bardziej nastrojowe jest otoczenie tym silniej zadziała technika.
Są trzy główne czynniki, od których uzależniona jest siła "Bój się!": otoczenie, które może być sprzyjające, lub niesprzyjające straszeniu, stan psychiczny ofiary, czyli czy tkwi ona w głębokim stresie i napięciu, czy może jest całkowicie pogodna i wyluzowana oraz element zaskoczenia. Żeby spełnić ostatni z nich Iki wcale nie musi wyskoczyć zza winkla, lub z krzaków. Wystarczy po prostu, że atakowany nie spodziewa się z jego strony agresji.
Spełnione wszystkie trzy czynniki: paniczny lęk przed potworem związany z całkowitą dysharmonią fal duszy, zrywa wszystkie duchowe połączenia pomiędzy bronią i władającym, zaburza przemianę potworów, niszczy wszystkie zaklęcia wymagające stałego dopływu duchowej energii oraz uniemożliwia atak wymierzony w kierunku Ikiego. W końcu jaki głupek atakowałby coś, czego się boi.
Spełnione dwa czynniki: przerażenie, zachwianie fal duszy, prowadzi do zaburzeń w komunikacji broń – władający, osłabia zaklęcia wymagające stałego dopływu energii.
Spełniony tylko jeden czynnik: zaskoczenie i związane z nim zawahanie, mogące mieć wpływ na przebieg walki, zaburzenie komunikacji pomiędzy bronią i władającym tylko jeśli już przed użyciem techniki się nie dogadywali.
Żaden czynnik nie jest spełniony: brak efektu, chociaż należy nadmienić, że spełnienie co najmniej jednego z czynników nie powinno być problemem. W uniwersum Soul Eatera aż roi się od "sprzyjających straszeniu" horrorowo - halloweenowych lokacji, a sama walka może być dla niektórych sytuacją stresową.

*krótkotrwały = jeden post
Trzy posty odpoczynkuKuj, dziub!

Podstawowa umiejętność posiadaczy czarnej krwi, zaraz po sile, wytrzymałości, szybkości i niesamowitej regeneracji, czyli tworzenie ostrych igieł z jej kropli. Iki jest w stanie stworzyć szpilę z porcji krwi o co najmniej 2 centymetrach średnicy. Liczebność i wielkość ostrzy zależy tylko od ilości zużytej cieczy przy czym może ich być maksymalnie 10 i co najwyżej dwumetrowych.

Dwa posty odpoczynku
Nadmierne użycie może wywołać objawy anemii, w skrajnych przypadkach nawet utratę przytomnościFru, fru!

Iki tworzy skrzydła z czarnej krwi rozrywając przy tym własną skórę na łopatkach (Ała!). Ich rozpiętość wynosi 3,5 metra i mogą służyć zarówno do latania, jak i do obrony. Jeśli potworek wybierze defensywną opcję skrzydła utwardzają się osłaniając go przed obrażeniami (przy okazji mogą też kogoś innego, ale wtedy efektywność obrony się zmniejsza), a po odparciu ataku rozpadają. W innym wypadku skrzydła pozwalają na lot na maksymalną wysokość pięciu metrów przez trzy posty. Po zakończeniu techniki krew wraca z powrotem do krwiobiegu, a rany na plecach zasklepiają się, jednak zmęczenie pozostaje. Należy przy tym nadmienić, że tworzenie skrzydeł jest bardzo wyczerpujące, po potrójnym powtórzeniu techniki Hokori może nie być w stanie ustać na nogach.

Dziesięć postów odpoczynku

Powrót do góry Go down
 
0 Rh- (Hokori Iki)
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Całkiem luźny wykład, z którego nie będzie kolokwium (Hokori Iki)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death City :: Off-top :: Techniki-