IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Szaleństwo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Uczeń EAT
Posty : 400
Data dołączenia : 20/02/2015
Wiek : 21

PisanieTemat: Szaleństwo   Czw Sie 20, 2015 4:45 pm

Co to jest to Szaleństwo?

Szaleństwo jest stanem podczas, którego nasze zachowanie drastycznie się zmienia podobnie jak sposób myślenia. Szaleństwo często przyjmuje formę siły wzmacniającej nas psychicznie, a nawet fizycznie.


Czym ono jest, jak się objawia?

Każdy z nas ma w swojej duszy cząstkę Szaleństwa. Ta cząstka niekiedy rośnie w siłę, zaś innym razem pozostaje taka sama do końca naszego życia, nie wpływając na nas. Szaleństwo pobudza się i rośnie w siłę spotykając się z Falą Duszy Szaleństwa, którą emitują jedynie osoby będące Szaleństwem samym w sobie. Dusza wystawiona na jej działanie będzie powoli zatracać się w Szaleństwie, aczkolwiek proces ten jest dla każdego różny. Jedni są bardziej podatni na Szaleństwo, inni trochę mniej. W Szaleństwo popaść mogą nawet zwyczajni ludzie, nie tylko Władający, Magiczne Bronie czy istoty magiczne lub Potwory. Zagrożony jest każdy. Fala Duszy Szaleństwa nie jest jedynym sposobem na popadnięcie w Szaleństwo, gdyż często traumatyczne przeżycia budzą w naszej duszy powoli Szaleństwo. Wyjątkowo mocno zostaje ono również pobudzone przez ogromne pragnienia np. siły, wiedzy, porządku.
Szaleństwo czasami wpływa na nas niemalże niezauważalnie. Początkowo możemy zupełnie zignorować zagrożenie. Dla przykłądu - mocne zamiłowanie do posiadania czystego pokoju może być pierwszym objawem Szaleństwa Porządku, zaś ochota na częste treningi, by rozwinąć się może skutować późniejszym popadnięciem w Szaleństwo Siły. W każdym przypadku jednak objawia się jako ciężkie do kontroli myśli oraz przekonania. Osoby posiadające Anty-demoniczną Falę Duszy są częściowo lub niekiedy zupełnie odporne na Szaleństwo.


Typy Szaleństwa

Szaleństwo nie jest dla każdego jednakowe, lecz dzieli na się różne typy. Niektórzy jednak i tak mają indywidualny typ Szaleństwa oparty na własnej duszy oraz osobowości.

Szaleństwo Wielkiego Przedwiecznego - Najsilniejszy typ ze wszystkich Szaleństw emitowany przez Wielkiego Przedwiecznego za pomocą Fal Duszy. Aktualnie źródło nie istnieje. Obecność tych Fal Dusz sprowadza człowieka w otchłań Szaleństwa i nawet krótkie wystawienie na ich działanie może dokonać nieodwracalnych zmiań.
Szaleństwo Siły - Tak jak niemalże wszystkie typy Szaleństwa, ten również powstał z działania Fal Dusz Wielkiego Przedwiecznego.

Szaleństwo Siły objawia się niekontrolowanym pożądaniem stania się silniejszym. Przejęcie nad nami kontroli sprawia, że natychmiast stajemy się wielokrotnie silniejsi, lecz za koszt ukazania naszych prawdziwych intencji oraz utratę poczytalności. Nasze pragnienia stają się wtedy priorytetem, nie potrafimy się powstrzymać przed zaspokojeniem ich. Szaleństwo Siły wraz z Szaleństwem Strachu jest jednym z dwóch najbardziej powszechnych Szaleństw.

Szaleństwo Wiedzy - Objawia się poprzez wiedzę absolutną. Osoba pogrążona w Szaleństwie Wiedzy jednak nie potrafi wykorzystać swoich zasobów, gdyż osiągnięcie wiedzy absolutnej sprawia, iż przestaje myśleć. Myśli zostają zupełnie zatrzymane, gdyż nie mają powodu do istnienia.

Szaleństwo Strachu  - Drugie najpowszechniejsze Szaleństwo podobne w swym działaniu do Szaleństwa Siły. Objawia się ogromnym strachem, który wywołuje pożądanie odpowiedniej siły, aby się mu przeciwstawić. Szaleństwo to często uaktywnia uśpione moce, zdolności. Pogrążenie się w Szaleństwie Strachu objawia się wyjściem na wierzch naszej najgorszej strony osobowości. Podczas jego działania jesteśmy zdolni do wszystkiego. Szaleństwo Strachu oprócz pobudzania nieznanych nam mocy wzmacnia nas głównie psychicznie.

Szaleństwo Porządku - Typ Szaleństwa narodzony z Wielkiego Przedwiecznego i Śmierci. Szaleństwo Porządku celuje jedynie w Bogów Śmierci. Jego moc jest tak potężna, że przyćmiewa wszystkie ludzkie emocje pozostawiając jedynie cykl życia i śmierci. Kiedy w pełni opanuję kandydata na Śmierć,  wtedy on staję się nowym Bogiem Śmierci. Szaleństwo Porządku świetnie zwalcza Szaleństwo Strachu.

Szaleństwo Furii - Ten typ Szaleństwa jest również wyjątkowo popularny ze względu na sporą ilość ludzi o słabych nerwach. Osoby łatwo denerwujące się są wyjątkowo narażone na Szaleństwo Furii, które objawia się zatraceniem zdrowego rozsądku, by dać ponieść się złości, agresji. Ludzie posiadający ten typ Szaleństwa łatwo się irytują oraz łatwo je rozdrażnić.

Indywidualne Szaleństwo - Jedyny typ Szaleństwa nie wywodzący się z Wielkiego Przedwiecznego. Nosicielami takiego Szaleństwa są pojedyncze osoby zdolne nawet emitować Falę Duszy Szaleństwa. Typ ten nie jest sprecyzowany, jego efekty bywają różne i dla każdego posiadacza inne, lecz w każdym wypadku posiadacz Indywidualnego Szaleństwa popada w obłęd związany kategorią Szaleństwa. Emitowane Fale Duszy Szaleństwa są znacznie słabsze w tym przypadku od innych typów.Fala Duszy Szaleństwa - czym jest?

Fala Duszy Szaleństwa jest jednym z typów Fali Dusz emitowanym przez źródła Szaleństwa. Poziom emitowania Fal Duszy Szaleństwa jest zawsze wyjątkowo wysoki przez co każdy, nawet będący z dala od źródła może odczuwać skutki.
Fala Duszy Szaleństwa wpływa na każdego inaczej ze względu na swój typ Szaleństwa oraz osobowość i duszę narażonego. Najczęściej jednak ujawnia mroczną stronę charakteru i wzmacnia ją. Wiadomo też, że wysoki poziom Fal Duszy Szaleństwa potrafi budzić potężne Wiedźmy i Czarodziejów oraz Potwory. Jej moc jest na tyle ogromna, że niekiedy wskrzesza dawne, zapomniane legendy.
Falę Duszy Szaleństwa można wykorzystywać w różny sposób. Emitowana odpowiednio mocno może opanowywać duszę narażonych osób, lecz również można jej użyć do wzmacniania samego siebie i własnych zdolności.
Źródła tej specyficznej Fali Duszy są zazwyczaj wyjątkowo słabe. Pojedyncze jednostki opanowane przez Szaleństwo emitują je w bardzo słaby sposób, lecz nawet taka siła może być dotkliwa jeżeli zsynchronizuje się duszę do źródła. Najłatwiej narazić się będąc Władającym lub Magiczną Bronią źródła Fali Duszy Szaleństwa, a szczególnie zagrożeni są Ci, którzy wykonują Rezonans Dusz ze źródłem. Fala Duszy Szaleństwa jest najbardziej niebezpieczna u źródeł o poziomie mocy niemalże dorównującym boskiemu. Wtedy cały świat jest wystawiony na działanie Szaleństwa.
Czarna Krew jest niesamowitym wzmocnieniem Szaleństwa, a przede wszystkim Fali Duszy Szaleństwa. Osoby posiadające Czarną Krew emitują tą falę znacznie mocniej, a osiągniecie poziomu Szaleństwa dorównującemu Bogom jest łatwiejsze. Również ludzie z Czarną Krwią znacznie łatwiej “zarażają” swoim własnym typem Szaleństwa innych.Za pomoc w opisaniu szaleństwa dziękujemy Rayowi.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://deathcity.forumpl.net/t82-nienawidze-cie-elijah-2015
 
Szaleństwo
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Szaleństwo
» Jegomość pijane szaleństwo
» Podręcznik do Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami
» Shailene Shrader
» Wielkie Księstwo Ro - wybrzeże

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death City :: Organizacja :: ABC Gry :: Podstawowe informacje-