IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Kamasutra po norwesku (Vandil)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Gość

#1PisanieTemat: Kamasutra po norwesku (Vandil)   Sob Lut 21, 2015 5:53 pm


Ragnarök

Ragnarök - Koniec świata według mitologii skandynawskiej, zmierzch bogów zwiastujący nadejście czasów szczęśliwości i pokoju. Tak i w tym wypadku technika Ragnarök ma być czymś, co natychmiastowo zaprowadza pokój poprzez swoją brutalność. W formie młota - oczy wyrzeźbionego Fenrira, a zatem i Vandila zaczynają jeszcze mocniej świecić, a cała broń spowita jest czerwoną aurą będącą jedynie zabarwionymi falami duszy. I technika jest niemal gotowa. Teraz wystarczy porządnie pie... uderzyć w ziemię (najlepiej, ściany są nietrwałe), a od Władającej w promieniu 5m rozejdzie się ogromny podmuch fali duchowej w kształcie kopuły. Fala oczywiście jest czerwona i przypomina niemalże w stu procentach przezroczysty dym rozchodzący się w przeciągu sekundy. Technika nie wzmacnia niczego i nie działa po trafieniu w przeciwnika, jedynie w ziemię, ścianę itd. Odrzuca wszystkie fizyczne i magicznie fizyczne obiekty. Nie odrzuca fizycznych obiektów będących połączonych z gruntem/ścianą etc. od dnia, zatem ściany nie zmiecie, drzew nie wyrwie. Siła uderzenia jest na tyle duża, że oberwanie nią może samoczynnie złamać kilka słabszych kości. Oczywiście im bliżej centrum, tym większa siła. Po użyciu techniki należy odpocząć 4 tury, by użyć jej ponownie.


Valknut

W mitologii skandynawskiej Valknut jest symbolem mającym wezwać Valkyrie, które zabiorą poległych w walce do Valhalli. Technika ta jest czymś, co miało być zabezpieczeniem dla Czarodzieja, który "ulepszał" duszę Vandila. Miała go chronić przed śmiercią w boju. Podczas pojedynków w parach - Władający i Magiczna Broń - najbardziej narażony jest właśnie Władający, to on odnosi zazwyczaj rany. Dzięki technice Valknut dziwaczna dusza Vandila może "przelać" się na duszę Władającego uzdrawiając tym samym całe ciało kosztem życia Broni. Technika działa w taki sposób, że dusza Norwega jest wykorzystywana jako materiał do leczenia, nieodwracalnie. Zostaje zniszczona. Technika ta jednak ma sporo wymagań. Pierwsze - dobra synchronizacja dusz. Partnerzy muszą się znać i również wiedzieć coś o swoich psyche. Drugie - technika może zostać wykorzystana tylko w walce. Nie zadziała gdy ktoś normalnie umiera albo padł ofiarą wypadku. Musi być minimum dwie tury walki i maksymalnie po dwóch turach od zakończenia można uczyć Valknut. Trzecie - Władający musi być w stanie zagrażającym życiu. Nie może być martwy. Czwarty - Vandil musi być w formie młota, trzymany przez Władającego.
Gdy warunki są spełnione, Vandil w formie broni zaczyna świecić białym światłem i zwyczajnie rozpada się na drobny pył. Dusza została przelana. Od tego momentu stan przestaje się pogarszać i w przeciągu maksymalnie trzech dni osoba, na której użyto Valknut jest zdrowa. Ograniczeniem kolejnym jest fakt, że Valknut przywraca stan zdrowotny sprzed trzech dni zatem przy okazji nie wyleczy innych ran zazwyczaj. Valknut również nie leczy naturalnych chorób. Jedynie te sztucznie wprowadzone - np. z trucizną. Od razu po przelaniu duszy na prawej dłoni Władającego, na zewnętrznej części pojawia sięczarny tatuaż - symbol Valknut- w żaden sposób nie da się go usunąć. Oczywiście technika uśmierca Vandila.


Aegishjalmur

Aegishjalmur - zwany także Hełmem Grozy, był rzoko magicznym symbolem, który dawał wojownikom nieśmiertelność. Zawsze malowany był na czołach. Technika Aegishjalmur podobnie daje nieśmiertelność, chwilową. Vandil wykorzystuje własne fale duszy, by stworzyć pewnego rodzaju niewidzialną otoczkę przylegającą do Władającego. Po użyciu techniki, na czole Władającego, a dokładniej między oczyma pojawia się symbol Hełmu Grozy - Aegishjalmuru. Od tego momentu osoba ta jest nietykalna na jeden atak. Nie odniesie żadnych obrażeń, podobnie dzierżone przez nią przedmioty w Magiczna Broń. Ataki, które są pojedyncze, ale trwają chwilę czasu również są odpierane. Jeżeli Władającego pchnie się nożem podczas użycia, to ostrze zwyczajnie odbije się. W pełni chroni przed jednym atakiem, nieważne jak potężny, by był. Od aktywacji techniki może minąć maksymalnie jedna tura - po niej technika wyłącza się. Aegishjalmuru można użyć jedynie raz na trzy dni. Musi minąć minimum 72h od poprzedniego użycia i Vandil musi chociaż raz porządnie się wyspać. Po 4 turach następuje obciążenie duszy Norwega i ten jest niezdolny do używania Ragnaroku, również synchronizacja się zmniejsza. Jeżeli się odmieni, to dopiero po 24 godzinach będzie mógł znów zmienić się w broń. Po dezaktywacji techniki znak z czoła znika.


Powrót do góry Go down
 
Kamasutra po norwesku (Vandil)
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death City :: Off-top :: Techniki-